"Enter"a basıp içeriğe geçin

Hakkımda

İstanbul’da doğdum ve hala İstanbul’da yaşamaktayım çok küçük yaşlarda internet ile tanıştım ve birazda meraklıydım bu tarz işlere o günlerden beridir çalışma aşkı denilen tabiri tam anlamıyla yaşamaktayım. Bir işi kafaya koyduğumda genelde yapan insanlardanım o işi planlanan dönem ve süre içerisinde bitirmeden rahat bir uyku çekemem (Pek rahat uyku çektiğim söylenemez.)

Sektörde yaklaşık 6 senelik bir geçmişim var. Öğrenmeyi ve öğretmeyi seven biriyim sektör boyunca freelance ve kurumsal firmalarda büyük projelerde çalıştım. Açık kaynak kültürüne bağlı, bağımsız bir hayat sürüyorum.

Her konuda yazılım geliştirebilirim. Fakat aşina olduğum konu web programlamadır. Çalışırken sessiz ve sakin ortamları seçtiğimden ötürü gündüz yatıp gece kalkanlardanımdır. Sessizlik ve arkada çalan bir Aşık Murat Çobanoğlu, Neşet Ertaş ve Aşık Mahzuni Şerif vb. sanatçıların daha doğrusu üstatların şarkıları beni mest eder ve daha aktif çalışmamı ekstra daha iyi düşünmemi sağlar. Genelde (ekstra bir şey çıkmadığı sürece) elimdeki projeleri minimum seviyede bitirebilen birisiyim.

Ayrıca zaman, zaman gerek front-end gerekse de back-end için boş zaman bulduğum vakitlerde uygulamalar, apiler ve eklentiler yazarak blogum ve github adresim üzerinden paylaşıyorum.

Kod yazarken PHPStorm, SublimeText, Visual Code IDElerini kullanıyorum. Projeye göre bu üçü arasında gidip geliyorum ama tavsiyem PHPStorm’dur.

Soru, görüş ve önerileriniz için info@emreakdas.com veya İletişim sayfasından direkt irtibata geçebilirsiniz.