"Enter"a basıp içeriğe geçin

Hakkımda

İstanbul’da doğdum ve hala İstanbul’da yaşamaktayım. Gezmeyi ve çalışmayı çok seviyorum. Yeni fikirler her zaman beni heyecanlandırır. Üzerinde çalıştığım bir fikir var ise, bitirene kadar rahat bir uyku çekemem.

Sektörde yaklaşık olarak 8 yıllık bir geçmişim var. Öğrenmeyi ve öğretmeyi seven biriyim. Sektör boyunca freelance çalıştım, open source (açık kaynak kod) kültürüne bağlı, bağımsız bir hayat sürüyorum.

Yazılım dili olarak PHP, HTML, CSS, Java, JavaScript, C# bilmekteyim. Ama aşina olduğum konu web programlamadır. Onun haricinde mobil uygulama da geliştiriyorum. Ayrıca sosyal medya hizmetleri ve sosyal medya danışmanlığı yapmaktayım. Çalışırken sessiz ve sakin ortamlarda çalışmayı severim. Müzik konusunda ise chill müzikler, belli bir şeye odaklanmama yardımcı oluyor. Klavyeyi iyi kullanmaktan ve pratik düşünmekten dolayı yaptığım işleri hızlı bitiriyorum.

Ayrıca zaman, zaman gerek front-end gerekse de back-end için küçük çaplı uygulamalar ve eklentiler yazarak blogum ve github adresim üzerinden paylaşıyorum.

Bunların dışında çokça yazılım videoları çekip paylaşıyorum. Bunu yaparken bildiklerini paylaşmaktan aşırı derece de keyif alıyorum ve bunu herkese tavsiye ediyorum.

Kod yazarken PHPStorm, SublimeText, Visual Code IDElerini kullanıyorum. Projeye göre bu üçü arasında gidip geliyorum ama tavsiyem PHPStorm’dur.

Kısaca kendimi özetleyecek olursam;

Ben Emre AKDAŞ kısaca yazılımcıyım. Ortaokuldan bu yana yaklaşık olarak da 8 senedir tam yığın geliştirici olarak işler yapmaktayım. Yeni şeyler öğrenmeyi ve öğretmeyi severim. Yazılıma ilgi duymamla birlikte günümün büyük bir çoğunluğu yazılımla geçmektedir. Onun haricinde PHP, HTML, CSS, JavaScript, Java, C# ve bunun yanında bir çok veritabanı araçları, sosyal medya uzmanlığı, seo, dijial reklamcılık hakkında bilgim var. Çoğunlukla PHP yazmayı daha çok severim. Bu zamana kadar herhangi bir kurs vs. almadım. Kendim kurcalayarak öğrenmeye başladım ve şu an iyi bir kademede olduğumu söyleyebilirim.