"Enter"a basıp içeriğe geçin

Hakkımda

Emre AKDAŞ

İstanbul’da doğdum ve hala İstanbul’da yaşamaktayım. Gezmeyi ve çalışmayı çok seviyorum. Yeni fikirler her zaman beni heyecanlandırır. Üzerinde çalıştığım bir fikir var ise, bitirene kadar rahat bir uyku çekemem.

Sektörde yaklaşık olarak 8 yıllık bir geçmişim var. Öğrenmeyi ve öğretmeyi seven biriyim. Sektör boyunca freelance ve üst düzey firmalarda büyük projelerde çalıştım, open source (açık kaynak kod) kültürüne bağlı, bağımsız bir hayat sürüyorum.

Her konuda yazılım geliştirebilecek düzeydeyim. Ama aşina olduğum konu web programlamadır. Onun haricinde mobil uygulama da geliştiriyorum. Çalışırken sessiz ve sakin ortamlarda çalışmayı severim. Müzik konusunda ise chill müzikler, belli bir şeye odaklanmama yardımcı oluyor. Klavyeyi iyi kullanmaktan ve pratik düşünmekten dolayı yaptığım işleri hızlı bitiriyorum.

Ayrıca zaman, zaman gerek front-end gerekse de back-end için boş zaman bulduğum vakitlerde uygulamalar ve eklentiler yazarak blogum ve github adresim üzerinden paylaşıyorum.

Kod yazarken PHPStorm, SublimeText, Visual Code IDElerini kullanıyorum. Projeye göre bu üçü arasında gidip geliyorum ama tavsiyem PHPStorm’dur.

Kısaca kendimi özetleyecek olursam;

Ben Emre AKDAŞ kısaca yazılımcıyım. Ortaokuldan bu yana yaklaşık olarak da 8 senedir tam yığın geliştirici olarak işler yapmaktayım. Yeni şeyler öğrenmeyi ve öğretmeyi severim. Yazılıma ilgi duymamla birlikte günümün büyük bir çoğunluğu geliştirmekle geçmektedir.